Crisps by type
Lentil, pulse and veg
35 crisps from 8 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
35Crisps here
8Makers
Eat Real Eat Real Veggie Straws with a Sweet Barbecue Glaze, 110g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.73 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Sea Salt Veggie Straws, 110g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.73 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Mixed Variety Crisps, 5 x 19.6g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£3.47 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Salted Lentil Chips, 5 x 18g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£3.78 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Chilli and Lemon Lentil Chips, 95g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.16 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Salted Lentil Chips, 95g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.16 per 100g
Add to basket
The Curators The Curators Tangy Cheese Protein Chips, 85g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£4.00 per 100g
Add to basket
Love Corn Love Corn Sweet and Salty Roasted Corn, 115g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.61 per 100g
Add to basket
Love Corn Love Corn Salt and Vinegar Roasted Corn, 115g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.78 per 100g
Add to basket
Love Corn Love Corn Smoked BBQ Roasted Corn, 115g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.61 per 100g
Add to basket
Hippeas Hippeas Salt and Vinegar Vibes Chickpea Puff Snacks, 5 x 15g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.00 per 100g
Add to basket
Proper Proper Prawn Cocktail Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Hot Sauce House Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper All the Cheese Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Prawn Cocktail Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 31g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£7.10 per 100g
Add to basket
Proper Proper Barbecue Lentil Chips, 31g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£7.10 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Salt and Vinegar Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Salt and Vinegar Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Barbecue Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Barbecue Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Graze Graze Marmite Veg Crunch, 100g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£3.40 per 100g
Add to basket
Kingston's Kingston's Salted Cassava Chips, 80g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.75 per 100g
Add to basket
Kingston's Kingston's Spicy Cassava Chips, 80g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.75 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Sensations Mango and Red Chilli Chutney Poppadoms, 82.5g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£4.12 per 100g
Add to basket
Walkers Sunbites Sweet Chilli Wholegrain Crisps, 28g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£7.86 per 100g
Add to basket
Walkers Sunbites Sour Cream and Cracked Black Pepper Wholegrain Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Sensations Lime and Coriander Chutney Poppadoms, 82.5g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£4.12 per 100g
Add to basket
Walkers Sunbites Sweet Chilli Wholegrain Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Poppadoms, 82.5g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£4.12 per 100g
Add to basket
Walkers Sunbites Lightly Salted Wholegrain Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket


































