Crisp flavours
Ready salted and sea salt
52 crisps from 20 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
52Crisps here
20Makers
Schär Schär Gluten Free Original Curvies, 170g
Original price was: £5.50.£4.40Current price is: £4.40.£2.59 per 100g
Add to basket
Blanco Niño Blanco Niño White Corn Tortilla Chips with Celestun Salt, 170g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.35 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Sea Salt Multiseed Tortillas, 160g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.25 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Sea Salt Veggie Straws, 110g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.73 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Salted Lentil Chips, 5 x 18g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£3.78 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Salted Lentil Chips, 95g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.16 per 100g
Add to basket
Gran Luchito Gran Luchito Mexican Lightly Salted Tortilla Chips, 170g
Original price was: £4.75.£3.80Current price is: £3.80.£2.24 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt Crisps, 85g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£3.76 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 31g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£7.10 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Capsicana Capsicana Lightly Salted Tortilla Chips, 170g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£1.88 per 100g
Add to basket
Tyrrells Tyrrells Furrows Sea Salted Crisps, 150g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.40 per 100g
Add to basket
Tyrrells Tyrrells Lightly Sea Salted Crisps, 150g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.40 per 100g
Add to basket
Tyrrells Tyrrells Lightly Sea Salted Crisps, 40g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.00 per 100g
Add to basket
Pringles Pringles Minis Original Crisps, 6 x 20g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.50 per 100g
Add to basket
Pringles Pringles Original Crisps, 165g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.06 per 100g
Add to basket
Pringles Pringles Original Crisps, 40g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.00 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Lightly Sea Salted Ridge Cut Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Sea Salt Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Burts Burts Lightly Sea Salted Crisps, 150g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£1.87 per 100g
Add to basket
Pipers Pipers Anglesey Sea Salt Crisps, 150g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.67 per 100g
Add to basket
Kingston's Kingston's Salted Cassava Chips, 80g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.75 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Lightly Salted Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Krinkle Lightly Salted Ridged Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Sea Salt and Black Pepper Tortilla Chips, 140g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.57 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Sea Salt and Crushed Black Peppercorns Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Lightly Salted Potato Chips, 5 x 25g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.88 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Sea Salted Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Sea Salt Crisps, 37.5g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.33 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Salt and Shake Crisps, 6 x 24g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.08 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Ready Salted Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Ready Salted Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers French Fries Ready Salted Snacks, 6 x 18g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.78 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Ready Salted Crisps, 14 x 25g
Original price was: £5.50.£4.40Current price is: £4.40.£1.26 per 100g
Add to basket
Doritos Doritos Cool Original Tortilla Chips, 5 x 30g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket
Walkers Sunbites Lightly Salted Wholegrain Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Lightly Salted Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket







































