Crisps by type
Crinkle and ridge cut
42 crisps from 6 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
42Crisps here
6Makers
Tyrrells Tyrrells Furrows Sea Salt and Vinegar Crisps, 150g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.40 per 100g
Add to basket
Tyrrells Tyrrells Furrows Sea Salted Crisps, 150g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.40 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Chip Shop Curry Sauce Ridge Cut Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£1.87 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Lightly Sea Salted Ridge Cut Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Krinkle Sweet Chilli and Sour Cream Ridged Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Krinkle Sea Salt and Balsamic Vinegar of Modena Ridged Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Krinkle Lightly Salted Ridged Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Kettle Kettle Krinkle Aberdeen Angus Ribeye Steak and Peppercorn Ridged Potato Chips, 130g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.77 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Meaty Variety Crisps, 12 x 25g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£1.33 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Tomato Ketchup Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Variety Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Cream Cheese and Chives Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Beefy Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Salt and Vinegar Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Cheese and Onion Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Sea Salted Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Wavy Crisps, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max KFC Original Chicken Ridged Crisps, 140g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.14 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Sizzling Flame Grilled Steak Crisps, 50g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£4.40 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Punchy Paprika Crisps, 50g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.00 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Sizzling Flame Grilled Steak Crisps, 6 x 27g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£1.85 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Punchy Paprika Crisps, 6 x 27g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£1.85 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Sizzling Flame Grilled Steak Crisps, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Punchy Paprika Crisps, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Max Strong Jalapeño and Cheese Crisps, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Yellow Mustard Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Hot Kick Ketchup Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Salt and Malt Vinegar Crisps, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Flame Grilled Steak Crisps, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Hot 'n' Spicy Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
Tyrrells Tyrrells Furrows Beef Brisket and Black Peppercorn Crisps, 150g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.40 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Flame Grilled Steak Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Salt and Malt Vinegar Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Cheddar and Onion Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Thai Sweet Chicken Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Thai Sweet Chicken Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Classic Variety Crisps, 12 x 25g
Original price was: £6.00.£4.80Current price is: £4.80.£1.60 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Flame Grilled Steak Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket







































