Crisps by type
Popped and baked
35 crisps from 6 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
35Crisps here
6Makers
Well & Truly Well and Truly Crunchies Smokey Bacon Baked Corn Snacks, 100g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.00 per 100g
Add to basket
Well & Truly Well and Truly Crunchies Really Cheesy Baked Corn Snacks, 100g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.00 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sour Cream and Onion Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt and Vinegar Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Barbeque Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt Crisps, 85g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£3.76 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Maple Bacon Waffle Bites, 6 x 16g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.29 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Extra Cheesy Waffle Bites, 6 x 16g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.29 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Sea Salt Crisps, 37.5g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.33 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Cheese and Onion Crisps, 37.5g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.33 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Salt and Vinegar Crisps, 37.5g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£5.87 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks, 36g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.56 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks, 6 x 16.5g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.03 per 100g
Add to basket
Smiths Smiths Frazzles Bacon Snacks, 120g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£1.67 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks, 12 x 16.5g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.02 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Monster Munch Giants Pickled Onion Snacks, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Prawn Cocktail Crisps, 37.5g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£5.87 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Giants Sweet and Spicy Snacks, 130g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.62 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Snacks, 130g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.62 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Slow Roasted Beef Crisps, 150g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£1.87 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Sun Dried Tomato and Basil Crisps, 150g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£1.87 per 100g
Add to basket
Smiths Smiths Frazzles Bacon Snacks, 6 x 20g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£1.83 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks, 20 x 16.5g
Original price was: £9.00.£7.20Current price is: £7.20.£2.18 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Variety Crisps, 6 x 22g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.27 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Sea Salt Crisps, 6 x 22g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.27 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Salt and Vinegar Crisps, 6 x 22g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.27 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Prawn Cocktail Crisps, 6 x 22g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.27 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Cheese and Onion Crisps, 6 x 22g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.27 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Monster Munch Roast Beef Snacks, 6 x 20g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.50 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Monster Munch Pickled Onion Snacks, 6 x 20g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.50 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Monster Munch Variety Snacks, 12 x 20g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£1.67 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Chargrilled Steak Crisps, 5 x 17g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Space Raiders Space Raiders Beef Snacks, 6 x 13g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.82 per 100g
Add to basket


































