Crisps by type
Potato crisps
111 crisps from 10 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
111Crisps here
10Makers
Torres Torres Black Truffle Crisps, 125g
Original price was: £8.50.£6.80Current price is: £6.80.£5.44 per 100g
Add to basket
Torres Torres Extra Virgin Olive Oil Crisps, 125g
Original price was: £8.50.£6.80Current price is: £6.80.£5.44 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sour Cream and Onion Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt and Vinegar Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Barbeque Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt Crisps, 85g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£3.76 per 100g
Add to basket
Pringles Pringles Minis Sour Cream and Onion Crisps, 6 x 20g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.50 per 100g
Add to basket
Pringles Pringles Minis Original Crisps, 6 x 20g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.50 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Blazin BBQ Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Chip Shop Curry Sauce Ridge Cut Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£1.87 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Lightly Sea Salted Ridge Cut Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Mature Cheddar and Onion Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Sea Salt and Vinegar Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£1.87 per 100g
Add to basket
Taylors Taylors Sea Salt Potato Crisps, 150g
Original price was: £3.25.£2.60Current price is: £2.60.£1.73 per 100g
Add to basket
Pipers Pipers Atlas Mountains Wild Thyme and Rosemary Crisps, 150g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.67 per 100g
Add to basket
Pipers Pipers Trealy Farm Chorizo Crisps, 150g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.67 per 100g
Add to basket
Pipers Pipers Burrow Hill Cider Vinegar and Sea Salt Crisps, 150g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.67 per 100g
Add to basket
Pipers Pipers Wyke Cheddar and Onion Crisps, 150g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.67 per 100g
Add to basket
Pipers Pipers Anglesey Sea Salt Crisps, 150g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.67 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Meaty Variety Crisps, 12 x 25g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£1.33 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Tomato Ketchup Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Variety Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Cream Cheese and Chives Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Beefy Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Salt and Vinegar Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Cheese and Onion Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Seabrook Seabrook Crinkle Cut Sea Salted Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Meaty Crisps, 16 x 25g
Original price was: £6.00.£4.80Current price is: £4.80.£1.20 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Variety Crisps, 16 x 25g
Original price was: £6.00.£4.80Current price is: £4.80.£1.20 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Beef and Onion Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Marmite Marmite Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Chippies Curry Potato Sticks, 100g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.20 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Chippies Salt and Vinegar Potato Sticks, 100g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.20 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Tomato Ketchup Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Salt and Vinegar Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Golden Wonder Golden Wonder Cheese and Onion Crisps, 6 x 25g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.60 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Oven Baked Sea Salt Crisps, 37.5g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£5.33 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Sensations Balsamic Vinegar and Caramelised Onion Crisps, 150g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.27 per 100g
Add to basket







































