Crisp flavours
Hot and spicy
24 crisps from 12 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
24Crisps here
12Makers
Blanco Niño Blanco Niño Creamy Jalapeño Tortilla Chips, 170g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.35 per 100g
Add to basket
Blanco Niño Blanco Niño Smoky Chipotle Tortilla Chips, 170g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.35 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Chilli and Lemon Lentil Chips, 95g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.16 per 100g
Add to basket
Proper Proper Hot Sauce House Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Pringles Pringles Hot Kickin' Sour Cream Crisps, 160g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.13 per 100g
Add to basket
Kingston's Kingston's Spicy Cassava Chips, 80g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£2.75 per 100g
Add to basket
Manomasa Manomasa Chipotle and Lime Tortilla Chips, 140g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.29 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Crunchy Sweet and Spicy Snacks, 140g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.43 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Giants Sweet and Spicy Snacks, 130g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.62 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Wotsits Sweet and Spicy Snacks, 6 x 16g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£3.33 per 100g
Add to basket
Doritos Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips, 5 x 30g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.00 per 100g
Add to basket
Walkers Walkers Hot Honey Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
Cheetos Cheetos Twisted Sweet and Spicy Snacks, 120g
Original price was: £3.50.£2.80Current price is: £2.80.£2.33 per 100g
Add to basket
Doritos Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips, 180g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£1.89 per 100g
Add to basket
Doritos Doritos Extra Flamin Hot Tortilla Chips, 163g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.09 per 100g
Add to basket
Doritos Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips, 44g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.55 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Yellow Mustard Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Hot Kick Ketchup Crisps, 6 x 25g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.13 per 100g
Add to basket
Nik Naks Nik Naks Nice 'n' Spicy Snacks, 130g
Original price was: £3.00.£2.40Current price is: £2.40.£1.85 per 100g
Add to basket
Nik Naks Nik Naks Twisters Nice 'n' Spicy Snacks, 130g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£2.62 per 100g
Add to basket
McCoy's McCoy's Hot 'n' Spicy Crisps, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket
Nik Naks Nik Naks Nice 'n' Spicy Snacks, 45g
Original price was: £2.50.£2.00Current price is: £2.00.£4.44 per 100g
Add to basket























