Crisps by type
Every crisp, on one shelf.
310 crisps from 45 makers. Every bag shows its price per 100g, so a sharing bag and a multipack compare fairly.
310Crisps here
45Makers
Torres Torres Black Truffle Crisps, 125g
Original price was: £8.50.£6.80Current price is: £6.80.£5.44 per 100g
Add to basket
Torres Torres Extra Virgin Olive Oil Crisps, 125g
Original price was: £8.50.£6.80Current price is: £6.80.£5.44 per 100g
Add to basket
Old El Paso Old El Paso Tortilla Nachips Original, 185g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£1.62 per 100g
Add to basket
Schär Schär Gluten Free Original Curvies, 170g
Original price was: £5.50.£4.40Current price is: £4.40.£2.59 per 100g
Add to basket
Schär Schär Gluten Free BBQ Curvies, 170g
Original price was: £5.50.£4.40Current price is: £4.40.£2.59 per 100g
Add to basket
Blanco Niño Blanco Niño Creamy Jalapeño Tortilla Chips, 170g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.35 per 100g
Add to basket
Blanco Niño Blanco Niño Smoky Chipotle Tortilla Chips, 170g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.35 per 100g
Add to basket
Blanco Niño Blanco Niño White Corn Tortilla Chips with Celestun Salt, 170g
Original price was: £5.00.£4.00Current price is: £4.00.£2.35 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Veggie Straws with a Sweet Barbecue Glaze, 110g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.73 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Sea Salt Multiseed Tortillas, 160g
Original price was: £4.50.£3.60Current price is: £3.60.£2.25 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Sea Salt Veggie Straws, 110g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.73 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Mixed Variety Crisps, 5 x 19.6g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£3.47 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Salted Lentil Chips, 5 x 18g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£3.78 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Chilli and Lemon Lentil Chips, 95g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.16 per 100g
Add to basket
Eat Real Eat Real Salted Lentil Chips, 95g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.16 per 100g
Add to basket
Native Native Vegan Prawn Crackers, 60g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£5.00 per 100g
Add to basket
The Curators The Curators Tangy Cheese Protein Chips, 85g
Original price was: £4.25.£3.40Current price is: £3.40.£4.00 per 100g
Add to basket
Love Corn Love Corn Sweet and Salty Roasted Corn, 115g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.61 per 100g
Add to basket
Love Corn Love Corn Salt and Vinegar Roasted Corn, 115g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£2.78 per 100g
Add to basket
Love Corn Love Corn Smoked BBQ Roasted Corn, 115g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£2.61 per 100g
Add to basket
Hippeas Hippeas Salt and Vinegar Vibes Chickpea Puff Snacks, 5 x 15g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.00 per 100g
Add to basket
Well & Truly Well and Truly Crunchies Smokey Bacon Baked Corn Snacks, 100g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.00 per 100g
Add to basket
Well & Truly Well and Truly Crunchies Really Cheesy Baked Corn Snacks, 100g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.00 per 100g
Add to basket
Gran Luchito Gran Luchito Mexican Lightly Salted Tortilla Chips, 170g
Original price was: £4.75.£3.80Current price is: £3.80.£2.24 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sour Cream and Onion Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt and Vinegar Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Barbeque Crisps, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Popchips Popchips Sea Salt Crisps, 85g
Original price was: £4.00.£3.20Current price is: £3.20.£3.76 per 100g
Add to basket
Proper Proper Prawn Cocktail Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Hot Sauce House Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper All the Cheese Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Prawn Cocktail Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 31g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£7.10 per 100g
Add to basket
Proper Proper Barbecue Lentil Chips, 31g
Original price was: £2.75.£2.20Current price is: £2.20.£7.10 per 100g
Add to basket
Proper Proper Sea Salt Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Salt and Vinegar Lentil Chips, 85g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£3.53 per 100g
Add to basket
Proper Proper Salt and Vinegar Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket
Proper Proper Barbecue Lentil Chips, 5 x 14g
Original price was: £3.75.£3.00Current price is: £3.00.£4.29 per 100g
Add to basket







































